کابل خودنگهدار چیست؟ قیمت و راهنمای خرید

قبل از بررسی تخصصی انواع کابل خودنگهدار، بیایید به این نکته توجه کنیم که این محصولات با ارزش، طول عمر بالایی داشته و قدرت زیادی هم دارند. این مدل از کابل، می تواند به شدت با کیفیت باشد و به همین علت هم قدرت بالایی خواهد داشت. اگر شما هم قصد خرید کابل خودنگهدار آن هم با نازل ترین قیمت را دارید، در زیر لیست قیمت انواع کابل خودنگهدار الومینیومی را در فروشگاه سیم و کابل تهران مشاهده می کنید. به دلیل نوسان زیاد قیمت ارز حتما قبل از هر کاری با ما  تماس بگیرید و از قیمت روز محصول مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید. تلفن خرید و مشاوره رایگان سیم و کابل :02133531164 – 02133531087

لیست قیمت کابل خود نگهدار

نام محصولسایزواحدبهای هر متر (تومان)
کابل آلومینیوم16*1متر6700
کابل آلومینیوم25*1متر9700
کابل آلومینیوم35*1متر12500
کابل آلومینیوم50*1متر16500
کابل آلومینیوم70*1متر22200
کابل آلومینیوم95*1متر29100
کابل آلومینیوم120*1متر35500
کابل آلومینیوم150*1متر45800
کابل آلومینیوم185*1متر56100
کابل آلومینیوم240*1متر68400
کابل آلومینیوم300*1متر88000
کابل آلومینیوم10*2متر14100
کابل آلومینیوم16*2متر18500
کابل آلومینیوم25*2متر26700
کابل آلومینیوم10*4متر20900
کابل آلومینیوم16*4متر28500
کابل آلومینیوم25+16*3متر37400
کابل آلومینیوم35+16*3متر46200
کابل آلومینیوم50+25*3متر59000

کابل خودنگهدار چیست؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که انواع کابل خودنگهدار چیست و چه کاربردی دارد؟ این مدل از کابل برای انتقال و توزیع برق در خطوط هوایی مورد استفاده قرار می گیرند. یعنی شما می توانید از آنها در هوا استفاده کنید. این محصولات، یک دسته از کابل های قدرتی و قوی هستند که یک روکش ویژه دارند. آنها بر روی دکل ها نصب شده و می تواند قدرت بالایی هم داشته باشد. جالب است بدانید که این محصولات می توانند بر روی انواع پایه های توزیع برق هم نصب شوند. این کابل ها برای اولین بار در کشور فرانسه و در حدود صد سال پیش مورد استفاده قرار گرفتند.

ایران فقط چند سال است که از انواع کابل خودنگهدار استفاده می کند. ولی، کاربرد های خیلی گسترده این محصول بر روی هیچکس پوشیده نیست. دیگر همه افرادی که در زمینه برق قدرت فعالیت می کنند، با انواع کابل خود نگهدار آشنا هستند. بازدهی این مدل از کابل خیلی بیشتر از هادی های آنیل نشده مسی می باشد. به همین علت هم تبدیل به یکی از اولین انتخاب های اکثر دولت ها شده است. در ضمن، این محصول عایق های قوی هم دارد. در نتیجه احتمال ایجاد خطر آن کمتر بوده و امنیت بیشتری برای شبکه ایجاد می کند چرا که احتمال اتصالی خطوط بین آن خیلی کمتر است.

کابل خود نگهدار آلومینیومی بر روی تیر چراغ برق

 

کابل خودنگهدار ضعیف

این محصول در دو دسته بندی اصلی یعنی مدل های ضعیف و متوسط به فروش می رسند. مدل های ضعیف می توانند چند رشته مختلف داشته باشند. در لیست زیر می توانید اطلاعات دقیق را مشاهده کنید.

 • کابل خودنگهدار شش رشته که شامل سه رشته فاز، یک رشته روشنایی معابر و یک رشته نول، یک رشته نگه دارنده است.
 • کابل خودنگهدار پنج رشته که شامل سه رشته فاز، یک رشته روشنایی معابر و یک رشته نول نگه دارنده است.
 • کابل خودنگهدار سه رشته که حاوی یک رشته فاز، یک رشته روشنایی معابر و یک رشته نول نگه دارنده است.
 • کابل خودنگهدار دو رشته که حاوی یک رشته فاز و یک رشته نول است.

معرفی اجزای کابل خودنگهدار

کابل خود نگهدار متوسط

این مدل از کابل، یکی از محصولات قرار گرفته در دسته انواع کابل خودنگهدار به حساب می آید که قدرت متوسطی هم دارد. این مدل از انواع کابل اندازه های مختلفی داشته و شما با خیال راحت می توانید از آنها در موقعیت های مختلفی استفاده کنید. این مدل از کابل خود نگهدار، مقاومت بالایی باید داشته باشد. چرا که طبق سیستم چینش، این مدل از انواع کابل، در برابر نور خورشید و آسیب های محیطی قرار گرفته اند.

در نتیجه، شما با خیال راحت می توانید از آنها در موقعیت های مختلف هم استفاده کنید. مسئله مهمی که شما در مورد انواع کابل خود نگهدار باید به آن توجه داشته باشید، این است که انجام محاسبات لازم قبل از اقدام برای خرید، یک امر به شدت مهم برای شما به حساب می آید. شما باید محاسبات خود را به طور کامل انجام دهید و سپس نسبت به خرید کابل خودنگهدار اقدام کنید.

پیشنهاد: خرید کابل آلومینیومی

مزایای استفاده از این کابل

مسلما مدل ها و ساختار های مختلف کابل خود نگهدار، یک سری مزایا و معایب خاص دارند. ولی به علت دارا بودن مزایای خیلی زیاد، استفاده از آنها خیلی رایج شده است. در لیست زیر، شما می توانید یک سری از مهم ترین مزایای این مدل از کابل را مشاهده نمایید.

 • كاهش میزان انشعابات غیر مجاز
 • زیبایی مبلمان شهری
 • افزایش ایمنی
 • کاهش تخلیه های جزئی
 • هزینه های پایین نصب و نگه داری
 • ایمنی در برابر اتصال کوتاه
 • نصب آسان به دلیل عدم نیاز به مقره
 • مكان بکارگیری در مناطق تنگ و باریک
 • دارا بودن قابلیت انجام سرویس بر روی خط گرم
 • استفاده از تیر های خطوط انتقال کوتاه تر، به دلیل عایق دار بودن کابل
 • نصب خطوط جدید بر روی تیر های برق
 • ارتعاشات کم تر نسبت به سیم های معمولی یا لخت
 • امکان نصب فیبر نوری
 • کاهش تلفات با بالا بردن میزان قدرت این محصول
 • دارا بودن مقاومت به شدت مناسب در برابر مواد اسیدی
 • دارا بودن مقاومت عالی در باربر انواع مواد خورنده

سه عدد کابل خودنگهدار آلومینیومی

البته که این لیست، فقط تعداد کمی از مهم ترین ویژگی ها و قابلیت های کابل خودنگهدار را پوشش می دهد. شما می توانید در صورت نیاز این محصول را در شرایط مختلف به کار گیرید.

خرید کابل خودنگهدار

قیمت کابل خودنگهدار، می تواند تحت تاثیر میزان خرید کابل خودنگهدار قرار گیرد. حتما شما هم می دانید که در حال حاضر عوامل زیادی بر روی قیمت کابل خودنگهدار موثر هستند. هر کدام از این عوامل، قیمت نهایی را به یک نحو خاص و ویژه تحت تاثیر خود قرار می دهند. شما به عنوان مشتری، همیشه باید به دنبال خرید و استفاده از بهترین فروشگاه های موجود باشید تا مشکل خاصی برای شما پس از خرید کابل خودنگهدار به وجود نیاید. در جهت انجام این کار هم راه های نسبتا زیادی در جلوی پای شما قرار گرفته است.

شما می توانید برای خرید کابل خود نگهدار مقدار زیادی از وقت با ارزش خود را هدر دهید و کل شهر یا محله تان را جستجو کنید. این راه اصلا پر بازده نبوده و به شدت وقت گیر است. از همین رو، توصیه ما به شما خرید از مراکز عرضه کننده اینترنتی می باشد.

مراکز عرضه کننده اینترنتی، می توانند با حذف دلال ها و واسطه ها، انواع کابل خودنگهدار را با بهترین قیمت و بالا ترین سطح کیفیت به فروش برسانند. فروش اینترنتی سیم کابل تهران، آماده خدمت رسانی به شما در زمینه فروش انواع کابل خود نگهدار است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کابل خودنگهدار، شما می توانید هم اکنون با تیم پشتیبانی و کارشناسی ما تماس بگیرید تا اطلاعات مورد نیاز خود را برای خرید انواع کابل خود نگهدار دریافت کنید. 02133531164 – 02133531087

نظر دهید

   پاسخ دهید

   سیم و کابل تهران
   Logo